Monitoring

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego domu, punktu handlowego, firmy lub innego obiektu? Podstawą jest niezawodny system monitoringu. Rejestracja obrazu z kamer do monitoringu to prosty sposób na to, aby odstraszyć potencjalnego włamywacza, móc zareagować w sytuacji zagrożenia i zyskać dowody potrzebne np. przy współpracy z policją.

Nowoczesny monitoring to obecnie standardowe rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na terenie ich zakładów. System monitoringu doskonale sprawdza w różnego rodzaju przedsiębiorstwach produkcyjnych, hotelach, na parkingach strzeżonych, w małych sklepikach oraz sklepach wielkopowierzchniowych, jak również w szkołach i instytucjach. To także dobre wyjście dla właścicieli domów i posiadłości obawiających się o bezpieczeństwo swojej rodziny i mienia.

 

Wspieramy również rolników, służby leśne, pszczelarzy, stadniny konne dbając aby ich mienie oraz inwentarz były pod stałą kontrolą.

Wychodzimy naprzeciw zróżnicowanych oczekiwań swoich klientów oferując szybki, trwały i stosunkowo niedrogi montaż monitoringu.

Dbamy o to, by każdy z naszych klientów otrzymał dokładnie taki produkt, jakiego oczekuje.

Dlatego oprócz kompletnych zestawów do monitoringu proponujemy takie, do których samodzielnie możesz dobrać najlepsze akcesoria.

Wybierając nas otrzymujesz więc nie tylko wysokiej jakości sprzęt, ale również szeroką ofertę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Do budowy systemów monitoringu używamy sprzętu najbardziej sprawdzonych producentów jak :

Zadzwoń lub wyślij email a my skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia bezpłatnej wizji lokalnej i przedstawienia odpowiedniej oferty.

Monitoring HD CCTV

Monitoring HD CCTV jest technologią telewizji przemysłowej łączącą w pewnym sensie cechy systemów analogowych oraz systemów IP. Stanowi alternatywę dla użytkowników systemów analogowych chcących uzyskać obraz wyższej jakości nie zmieniając przy tym okablowania w monitorowanym obiekcie. Ten system monitoringu pozwala na uzyskanie rozdzielczości obrazu Full HD 1920×1080 wykorzystując dotychczasową instalację systemów analogowych czyli przewód koncentryczny. Trzeba zaznaczyć, że jest to rozdzielczość maksymalna w porównaniu do Systemów IP, które oferują rozdzielczości dużo większe.

W naszej ofercie posiadamy sprzęt do monitoringu HD CCTV świadcząc jednocześnie usługę jego montażu i serwisu.

Zadzwoń lub wyślij email a my skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia bezpłatnej wizji lokalnej i przedstawienia odpowiedniej oferty.

Monitoring Cyfrowy IP

Nowoczesny Monitoring IP daje możliwość uzyskania obrazu o nieporównywalnej jakości w stosunku do systemów analogowych. Pozwala na uzyskanie znacznie większych rozdzielczości wraz z transmisją po skrętce na większe odległości.

Obecnie stosowane w systemach telewizji przemysłowej kamery IP posiadają rozdzielczości rzędu 1,3Mpx, 2Mpx, 3Mpx oraz 5 Mpx. Kwestia ta, ma istotne znaczenie w przypadku obserwacji rozległego terenu, gdzie wystarczyć może zastosowanie 1 kamery IP zamiast 2 do 3 kamer analogowych.

Technologia cyfrowa IP daje również o wiele większe możliwości w przypadku zaawansowanej analizy obrazu uzyskiwanego przy zastosowaniu kamer monitoringu IP, pozwalając na identyfikację oraz szczegółową analizę ludzkich twarzy, numerów rejestracyjnych pojazdów a nawet niewielkich detali.

W naszej ofercie posiadamy sprzęt do monitoringu cyfrowego IP świadcząc jednocześnie usługę jego montażu i serwisu.

Zadzwoń lub wyślij email a my skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia bezpłatnej wizji lokalnej i przedstawienia odpowiedniej oferty.

Monitoring dla gospodarstw rolnych

Systemy monitoringu instalowane w gospodarstwach rolnych muszą cechować się podwyższoną wytrzymałością sprzętu z racji niekorzystnych warunków środowiskowych występujących w oborach chlewniach, stajniach. Wysokie stężenie azotu nie jest korzystne dla podzespołów elektronicznych i wpływa na skrócony czas ich bezawaryjnej pracy.  Wysoką skuteczność bezawaryjnej pracy systemu osiąga się poprzez dobór odpowiednich urządzeń, które spełniają rygorystyczne normy szczelności IP.  Poniżesz prezentujemy możliwości jakie oferujemy naszym klientom decydującym się na wybór rozwiązań do monitoringu gospodarstw rolnych

Rolnicy są bardzo związani ze swoim fachem i dobytkiem, ale warto wspomnieć, że duża ilość gospodarstw działa już jak duże, prężnie rozwijające się firmy. Ponadto sprzęt i maszyny potrafią cenowo zaskoczyć, a ich wartość może sięgać kilku milionów.  To tylko jeden z argumentów, który opowiada się za zastosowaniem takiego systemu ochrony jakim jest monitoring.

Poza maszynami zwróćmy uwagę na hodowlę zwierząt, które wymagają często całodobowego doglądania w przypadku oczekiwania na porody oraz możliwość wydostania się z zagrody. Wszystko to można kontrolować spoza pomieszczeń gospodarskich, będąc w urzędzie, u lekarza, czy odwiedzinach u rodziny z pomocą dostępu do Internetu.

Za całym systemem stoi oczywiście odpowiednio dobrany sprzęt, który jest gotowy do pracy w trudnych warunkach, przechowuje nagrania przez długi czas, dzięki czemu mamy dostęp do nich w razie potrzeby udowodnienia swoich racji przed instytucjami, czy ubezpieczycielami.

W przypadku gospodarstw nie tylko zabezpiecza on dobytek przed kradzieżą lub aktami wandalizmu, ale również w przypadku gości na podwórku i prowadzenia ksiąg wjazdu na posesję oraz potencjalnym źródłem zakażenia ASF staje się bardzo przydatny.

Pamiętajmy, że sam monitoring odstrasza już złodziei, a stosowany w oborach pomaga zwierzętom w razie potrzeby interwencji ludzkiej. Warto tu zaznaczyć, że kamery montowane w takich pomieszczeniach mogą być mobilne, tzn. że w każdym momencie można zmienić jej położenie i ustawić widok na wymagające tego zwierzęta.

Cała instalacje jest gotowa do ewentualnej modernizacji i rozbudowy, co ogranicza kolejne związane z tym koszty. Inwestycja w system monitoringu w gospodarstwie rolnym, przejmuje część obowiązków gospodarza, a niezawodne kamery wyposażone w zasilanie awaryjne zastępują ludzi nawet w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej. Chcąc rozsądnie inwestować oraz usprawnić swoją pracę każdy rolnik powinien rozważyć możliwość podłączenia takiej instalacji monitoringu u siebie.

Monitoring dla pasiek, stawów i lasów

Posiadamy szeroki zakres możliwości sprzętowych do ochrony lasów oraz pasiek co przekłada się na zminimalizowanie szkód powstających podczas prób kradzieży lub wandalizmu.

Sprawdzone rozwiązania stosujemy w miejscach gdzie teoretycznie nie ma możliwości technicznych zastosowania standardowego monitoringu.

Czujnik ControlBee GPS jest przeznaczony do montażu wewnątrz ula. Wykrywa drgania i uderzenia,  zareaguje  wtedy, gdy ul będzie podnoszony, przemieszczany lub otwierany. W momencie wykrycia zagrożenia czujnik natychmiast wyśle powiadomienie do użytkownika. Użytkownik otrzymuje powiadomienia w aplikacji mobilnej (na telefonie). Aplikacja mobilna wyświetla informacje o czasie wystąpienia zdarzenia oraz aktualną pozycję geograficzną ula na mapie. W sytuacji gdy ul będzie przemieszczany, aplikacja na bieżąco będzie wyświetlała jego ostatnie położenie.

Dzięki małym wymiarom może być skutecznie ukryty w ulu. W pełni naładowany akumulator zapewnia pracę bez konieczności obsługi nawet przez 18 miesięcy.

Fotopułpaki pracują na terenie lasów, szkółek, stawów hodowlanych, pasiek, parków od kilku lat. Znamy ich zachowanie w okresie silnych mrozów, wichur, czy opadów deszczu.

Ich wbudowane kamery posiadają opcje własnego zasilania solarnego dzięki czemu stają się praktycznie bezobsługowe.

W modelach z modułem GSM (wysyłanie zdjęć MMS) zamontowane są wysokiej jakości anteny, dzięki czemu kamera montowana nawet w odległych miejscach od nadajników BTS ma zasięg (czasami lepszy niż w tym samym miejscu nasz telefon komórkowy).

Do naszych zestawów proponujemy również autorskie rozwiązania w zakresie zabezpieczenia samej kamery przed jej kradzieżą:

-zabezpieczenia mechaniczne (linki stalowe, kłódki)

-zabezpieczenia w formie linek alarmowych SMS (zerwanie linki miedzianej umocowanej do kamery uruchamia alarm SMS)

-moduły GPS domontowywane do kamer (możliwość śledzenia współrzędnych geograficznych kamery i nasłuch audio jej otoczenia)

Zadzwoń lub wyślij email a my skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia bezpłatnej wizji lokalnej i przedstawienia odpowiedniej oferty.